Laikas pasirūpinti savimi

“Gyvybingai gyventi galime kiekvienas.”

kauna ergoterapija

Lietuva

iNDIVIDUALIOS

PROGRAMOS

Apie poreabilitacinį laikotarpį

sveikata namie

Reikia pripažinti, jog egzistuoja opi ligonių reabilitacijos problema. Gydymo įstaigose baigę reabilitacijos programą ir grįžę namo pacientai nebeužsiima rekomenduota fizine veikla, kuri yra būtina norint išlaikyti poreabilitacinį aktyvumą. Svarbu paminėti, jog trijų mėnesių trukmės intensyvus individualaus plano tęstinumas suteikia galimybę atkurti optimalią sveikatos būklę, prisitaikyti bei socializuotis kasdienėje ir darbinėje veiklose. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto atstovai oficialiai teigia, jog būtina rasti efektyvų būdą, kaip padėti tęsti reabilitaciją išėjus iš gydymo įstaigų.

Reabilitacijai namuose tęsti yra būtina suprasti paciento problemos esmę ir jo kasdienės rutinos aspektus. Ir tai nėra sudėtinga užduotis. Geriausiai tai galėtų įvertinti ergoterapeutas, specialistas kartu su visa reabilitacijos komanda analizavo paciento situaciją ir padėjo atkurti darbinę veiklą.

 

Grįžusiajam iš gydymo įstaigos tenka susidurti su šeima ir artimaisiais, kuriems tenka suvokti, kad dėl pakitusios fizinės ar psichinės negalios įprastus kasdienius ir buitinius veiksmus asmeniui nėra taip paprasta atlikti. Šiuo atveju gelbsti ergoterapeutas, išnagrinėjęs  paciento situaciją, jo poreikius ir galimybes, asmeniškai padedantis pagal atitinkamas rekomendacijas pritaikyti paciento namų aplinką ir apmokyti artimuosius bei prižiūrinčius asmenis.

Turėtume atidžiau įsiklausyti į savo proto ir kūno poreikius, vizualizuokime tikslus, kurie kasdien sukasi galvoje – užrašykime juos, padėkime matomoje vietoje. Patartina garsiai kalbėti apie svajones ir norus visur, ne tik artimoje aplinkoje. Svajonių niekas negali atimti. Tad neatidėliodami pasirūpinkime savo ir aplinkinių sveikata, kūno ir proto harmonija. O aš mielai padėsiu šiame sveikatos stiprinimo kelyje, palaikysiu ir palengvinsiu šį kelią.

Su meile ergoterapeutė Ingrida.

Nuo neuroreabilitacijos iki tele medicinos

IMG_1239

MB Kauna | Ergoterapija | 

Šioje skiltyje ketinu pasidalinti savo profesiniais ir asmeniniais pamąstymais, atradimais ir žiniomis, teiksiančiomis naudą savarankiškam sveikatos stiprinimui.

Esu pasaulio žmogus. Realybę pažįstu meilės išraiška. Sąmoningai ir atvirai priimu kasdienį gyvenimą. Gamta yra energija, kosmosas – pasąmonės magija. Esu tikra, jog tie, kas klausia ir domisi, gauna atsakymus ir patarimus.

 Manau, jog, mokydamiesi bei sekdami pasaulio didaktų patirtį, nuolat tobulėjame ir puoselėjame asmeninį sąmoningumą.

 

 

− Žmogui būtinas jo vidinio pasaulio ir išorės balansas, tad mano tikslas – padėti siekti  fizinio ir mentalinio kūno harmonijos.

− Pasitelkdami vizualinę refleksiją kiekvienas sugebame realizuoti pasąmonės vaizdinius, tačiau iškyla klausimas, kiek sąmoningai ir tikslingai tai atliekame.

Turiu sukaupusi įvairios tiek asmeninės, tiek darbinės patirties. Nesibodėjau jokio darbo, o galiausiai teko bristi į bioinovacijų sritį, pažinti kvantinio gydymo specifiškumą. Kaip ergoterapeutė fizinės medicinos ir reabilitacijos srityje nuolat domiuosi geros būsenos balansu. Ergonomika ir papildančios metodikos, gerinančios kasdieninės veiklos kokybę, yra tapusios neatskiriama gyvenimo dalimi.

Moderniosios ir energinės ergoterapijos integracija.